Fairy Tail Türkiye
IRC ile anime download etmek 491fairy_tail_t_rkiye_graIRC ile anime download etmek 478fairy_tail_t_rkiye_lucIRC ile anime download etmek 149fairy_tail_t_rkiye_nat
Sitemizde linkleri görebilmek için ve daha kaliteli hizmet alabilmeniz için Lütfen Kayıt Olunuz
Fairy Tail Türkiye
IRC ile anime download etmek 491fairy_tail_t_rkiye_graIRC ile anime download etmek 478fairy_tail_t_rkiye_lucIRC ile anime download etmek 149fairy_tail_t_rkiye_nat
Sitemizde linkleri görebilmek için ve daha kaliteli hizmet alabilmeniz için Lütfen Kayıt Olunuz
Fairy Tail Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

IRC ile anime download etmek

YazarMesaj
Plunder
Fairy Tail
Plunder

IRC ile anime download etmek Empty
MesajKonu: IRC ile anime download etmek   IRC ile anime download etmek Icon_minitimePerş. Eyl. 23, 2010 1:43 pm

Öncelikle Mozilla'nın kurulu olması lazım.Şimdi adım adım anlatacağım:

Mozilla'nın üstünde "Araçlar"a girip "Eklentiler"i tıklıyoruz. Oradan "Eklenti Edin"e geçip "Chatzilla" diye aratıyoruz ve bu eklentiyi kuruyoruz. (Kurduktan sonra bu eklenti "Araçlar" kısmında gözükecektir, artık buradan giriş yapıyoruz.)

Programı açında öncelikle sol alttan "nickname"inizi yazın.(Başkası tarafından kullanılmayan bi nick seçmeniz gerekir.)Daha sonra alttaki bara "/server irc.rizon.net" yazarak server'a bağlanıyoruz.Nickinizi aktifleştirmek için "/msg nickserv resgister 'şifre' 'e-mail adresi' "
Sonra mailizinize aktifleştirme kodu gelecek. Bunu da şu şekilde yazıyoruz: "/msg nickserv confirm 'mailinize gelen kod' "

Artık nickinizi aktifleştirdiniz, her girdiğinizle aynı nickle girer zaten; fakat her girdiğinizde "/msg nickserv identify 'şifreniz' " yapmanız gerekmektedir.(Bi nevi kullanıcı girişi yapıyoruz yani) Tabi bunu yapmadan önce üstte de yazdığım gibi server'a bağlanmanız, sonra da nickinizi aktifleştirmeniz lazım ve bu aldığınız nick sadece girdiğiniz server'da geçerlidir. Başka bi server'a bağlanacaksanız aynı işlemleri o server için de yapmanız gerekir.

Şimdi indirme işlemime geçelim
Önce benim en iyi kaynağımdan bahsedicem:
Kullanıcı şifrenizi girdikten sonra "/join #nibl " yazarak "nibl" kanalına giriş yapıyoruz. (başka kanallara da bu şekilde geçebilirsiniz.) Daha sonra indirmek istediğiniz anime serisini şu siteden aratıyoruz ve hangi botta bulunduğunu ve numarasını öğreniyoruz: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Bots'a tıkladıktan sonra arama barı çıkacaktır.]

Mesela "Samurai Champloo"... Aradık ve "Blitz|Raiden" diye bi botta bulunmakta. (o aradaki çizgi nasıl yapılıyor hatırlamıyorum, kopyalayarak halledebilirsiniz) Numaralara bakıyoruz: 1364'den 1418'e kadar. Şimdi programı açıp alttaki bara şu komutu giriyoruz(kanalda oldupunuza emin olun.):

"/msg Blitz|Raiden xdcc send #1364" yazdıktan sonra sayfada beliren yazıda "accept"i tıklıyoruz ve indiriyoruz. İnme işlemi bittikten sorna 2. bölümün numarasını yazıp devam ediyoruz.

Komutu daha genelleştirirsek: "/msg 'bot ismi' xdcc send #'animenin numarası' " (numaranın başında "#" olmasına dikkat edin.)

İkinci kaynakda aynı serverdaki "baka-anime" kanalıdır. Bu kanala da aynı şekilde "/join #baka-anime " diye giriyoruz. Yalnız bu kanalın forumunda bulamadım listeleri. Bu yüzden botları tespit etmemiz lazım (genelde mavi renkte olup " | " şu zigiye sahiplerdir.) Botları tespit ettikten sonra: "/msg 'botun ismi' !blist " yazarak listeyi indirebiliriz. Mesela: "/msg B-A|Capped !blist "

Fakat liste çok karışık. 2-3 tanesini düzenlemiştim; ama güncelleme olurken rakamları değişiyor. Forumunda belki bulabilirsiniz daha düzgün bi şekilde ya da dediğim gibi listeyi indirip düzenleyebilirsiniz veya o karışıklık içinde bulmaya çalışabilirsiniz

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız foruma yada direk olarak bana "öm" atabilirsiniz.
https://fairytailtr.yetkinforum.com

IRC ile anime download etmek
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anime
» K-ON! Anime
» Chibi Anime
» Colorful Anime
» Anime Kuralları